Uroda

Fryzury do kwadratowej twarzy - propozycje i inspiracje

Autor Karolina Wałęsa
Karolina Wałęsa18.12.20237 min.
Fryzury do kwadratowej twarzy - propozycje i inspiracje

Kwadratowa twarz fryzury może stanowić wyzwanie przy doborze odpowiedniego cięcia i stylizacji. Jednak przy odrobinie kreatywności i znajomości kilku trików, można w łatwy sposób wydobyć z niej to, co najlepsze. W tym artykule znajdziesz garść pomysłów i inspiracji na to, jak ujarzmić kwadratową buzię za pomocą odpowiednio dobranej fryzury.

Kluczowe wnioski:
 • Fryzura z grzywką pomaga optycznie wydłużyć twarz.
 • Miękkie fale i loki łagodzą ostre rysy.
 • Odpowiednia długość włosów tworzy złudzenie owalu.
 • Modelowanie kosmyków wokół twarzy ją wysmukla.
 • Asymetryczne cięcie dodaje lekkości.

Kwadratowa twarz fryzury krótkie

Krótkie fryzury mogą być doskonałym rozwiązaniem dla pań o kwadratowym kształcie twarzy. Pozwalają one optycznie wydłużyć rysy, dodają lekkości i sprawiają, że twarz wydaje się smuklejsza. Jakie fryzury krótkie będą odpowiednie?

Przede wszystkim świetnie sprawdzą się fryzury z grzywką. Grzywka, szczególnie dłuższa, przykrywająca czoło, pomaga zamaskować mocno zarysowane kontury twarzy. Może być prosta lub lekko zaczesana na bok. Ważne, aby nie była zbyt krótka i twarda.

Dobrą opcją są także fryzury z asymetryczną grzywką. Dzięki niej uzyskasz efekt optycznego wydłużenia buzi. Pamiętaj jednak, aby grzywka nie była zbyt krótka po bokach, gdyż wtedy twarz może wyglądać jeszcze szersza.

Inne propozycje krótkich fryzur

Oprócz fryzur z grzywką, warto rozważyć również inne krótkie cięcia: boba, pixie cut czy fryzurę na jeża. We wszystkich tych przypadkach kluczowe znaczenie ma odpowiednie zmodeliowanie kosmyków wokół twarzy. Miękkie, luźne fale i falbany doskonale wysmuklą kwadratowy kształt i złagodzą ostre rysy.

Kwadratowa twarz fryzury z grzywką

Jak już wspomniano, grzywka to najlepszy przyjaciel pań z kwadratową buzią. Ale jak powinna wyglądać idealna grzywka dla kwadratowej twarzy? Przede wszystkim powinna być dość długa, sięgająca minimum do linii brwi lub nosa. Zbyt krótka grzywka nie przyniesie pożądanego efektu wysmuklenia rysów.

Najlepiej sprawdzą się grzywki: prosta na wysokości brwi, lekko zaczesana na bok lub asymetryczna, dłuższa z jednej strony.

Dobrą opcją jest także grzywka przedziałkowa, z dwoma kosmykami opadającymi po bokach twarzy i trzecim na środku czoła. Taka fryzura optycznie wydłuża kwadrat i łagodzi zarys szczęki.

Jak nosić grzywkę przy kwadratowej twarzy?

Aby grzywka dobrze spełniała swoją funkcję przy kwadratowym kształcie buzi, warto stosować się do kilku wskazówek:

 • Nie zapominaj o regularnym strzyżeniu grzywki, aby nie opadała na oczy.
 • Modelowanie grzywki suszarką i okrągłą szczotką doda jej objętości.
 • Stosuj odżywki i preparaty nabłyszczające, aby grzywka nie przyklejała się do głowy.

Czytaj więcej: Chłodny ciemny blond - Odcienie ciemnego blondu, blond ciemny, ciemny naturalny blond

Kwadratowa twarz fryzury na ramiona

Równie dobrze z kwadratową twarzą komponują się fryzury sięgające ramion. Taka długość pozwala na większą swobodę w modelowaniu włosów, dzięki czemu z łatwością uzyskasz efekt optycznego wydłużenia buzi.

Miękkie fale i loki ułożone na ramionach wspaniale wpływają na wygląd kwadratowej twarzy. Łagodzą ostre rysy, dodają lekkości i pozwalają osiągnąć złudzenie owalnego kształtu. Najlepiej sprawdzą się luźne fale układające się na barkach lub zagarnięte za ucho po jednej stronie.

Długie proste włosy Twarz wygląda sztywno i surowo
Miękkie fale i loki Twarz wydaje się wysmukła i owalna

Dla kontrastu, długie proste włosy bez fryzury i objętości jeszcze bardziej uwydatnią ostre kąty kwadratowej twarzy. Dlatego lepiej postawić na miękkie, luźne fale, aby włosy optycznie ją złagodziły.

Kwadratowa twarz fryzury bob

Fryzury do kwadratowej twarzy - propozycje i inspiracje

Bob, czyli fryzura do ramion z cięciem na wysokości szczęki, doskonale odnajdzie się na kwadratowej twarzy. Krótkie cięcie z tyłu głowy, a dłuższe kosmyki z przodu pozwalają uzyskać efekt wizualnego wydłużenia buzi. Dodatkowo bob można uzupełnić o grzywkę, która zamaskuje mocno zarysowany kontur czoła.

Najlepiej wybrać wariant boba z miękkimi, wywiniętymi na zewnątrz końcówkami. Taki efekt doda lekkości całej fryzurze i wysmukli rysy twarzy. Dobrym pomysłem będzie także postawienie na asymetrycznego boba - dłuższe pasma z jednej strony zrównoważą kwadrat i optycznie go wydłużą.

Jak układać boba przy twarzy kwadratowej?

Aby bob jak najlepiej podkreślał zalety kwadratowej buzi, warto zastosować kilka trików przy jego układaniu:

 • Susz włosy głowę w dół, aby końcówki boba się podkręciły.
 • Zagarniaj kosmyki za uszy, aby odsłonić policzki.
 • Stosuj piankę i suchy szampon przy nasadzie włosów dla większej objętości.

Dzięki tym zabiegom bob idealnie uwypukli mocne strony kwadratowej twarzy i sprawi, że będzie wyglądać zgrabnie i kobieco.

Kwadratowa twarz fryzury z falami

Kwadratową twarz świetnie uzupełnią także fryzury z falami. Delikatne, miękkie fale wspaniale złagodzą ostre kąty i nadadzą buzi bardziej owalny wygląd. Jakie fale będą najlepsze dla pań z kwadratową twarzą?

Przede wszystkim świetnie sprawdzą się luźne fale sięgające ramion lub nieco krótsze. Ważne jest, aby fale nie przylegały płasko do głowy, lecz miały objętość i swobodnie opadały. Taki efekt uzyskasz susząc włosy głową w dół lub dodając piankę u nasady.

Dobrym pomysłem będą także fale ułożone asymetrycznie - z jednej strony luźno opadające na pierś, a z drugiej krótsze, sięgające brody i policzka. Taka fryzura wizualnie wydłuży kwadratowy zarys.

Kwadratowa twarz fryzury z długością

W przypadku kwadratowej twarzy najbezpieczniej postawić na fryzury z długością - im więcej włosów, tym lepiej! Długie włosy pozwalają na wiele możliwości w zakresie modelowania fryzury i doskonale wysmuklają mocno zarysowane rysy.

Najlepszy efekt przyniosą długie włosy sięgające do połowy pleców lub nieco poniżej. Ważna jest też odpowiednia stylizacja - fale, loki i falbany umiejętnie zamaskują ostre krawędzie kwadratu i zmiękczą rysy. Świetnie sprawdzi się także asymetria z dłuższymi kosmykami z jednej strony.

W przypadku bardzo długich włosów uważaj, aby nie zaplątywały się wokół szyi i twarzy. Wtedy zamiast wysmuklać, jeszcze bardziej poszerzą i obciążą kwadratową buzię.

Podsumowanie

Kwadratowa twarz może stanowić pewne wyzwanie przy wyborze odpowiedniej fryzury. Całe szczęście istnieje wiele sposobów na optyczne wysmuklenie i złagodzenie ostrych rysów za pomocą odpowiednio dobranego cięcia lub stylizacji. Niniejszy artykuł zawiera garść pomysłów na fryzury do twarzy kwadratowej.

Jak wynika z powyższych wskazówek, kluczowe znaczenie mają tutaj miękkie fale, luźne loki i objętość włosów. Te elementy pomagają uzyskać pożądany efekt wizualnego wydłużenia twarzy. Nieoceniona jest także grzywka, maskująca ostre krawędzie czoła i policzków.

Zarówno krótkie fryzury z asymetryczną grzywką i miękkimi falbankami, jak i długie włosy z falerami todoskonale wpiszą się w rysy kwadratowej buzi. Ważne, aby pamiętać o kilku trikach przy ich układaniu i stylizacji.

Mamy nadzieję, że podane inspiracje pomogą w doborze perfekcyjnej fryzury podkreślającej urodę i rysy pań o kwadratowych twarzach. Pamiętajcie, że nie ma nieładnych buzi - jest za to mnóstwo świetnych fryzur!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Biżuteria do sukienki z dekoltem V - jaki naszyjnik do dekoltu V
 2. Jakie znaczenie kryje za sobą lustrzana godzina 08:08?
 3. Majowy wiersz: Oda do piękna i przebudzenia wiosny
 4. Dzienny horoskop Barana: co przyniesie nadchodzący dzień?
 5. Zodiak dla osób urodzonych 2 marca: kim są ci ludzie?
Autor Karolina Wałęsa
Karolina Wałęsa

Od wielu lat interesuję się astrologią i radiestezją. Na blogu dzielę się passą do tych dziedzin, publikuję horoskopy tygodniowe i miesięczne, a także porady z zakresu numerologii.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Męski tatuaż rękaw - projekty, wzory, inspiracje
UrodaMęski tatuaż rękaw - projekty, wzory, inspiracje

Tatuaż na rękaw to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów tatuaży męskich. W artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak zaprojektować i wykonać spektakularny męski tatuaż rękawa - od wyboru studia, poprzez inspiracje, po koszty i pielęgnację.